Težave z zobnim kamnom niso le estetska težava, saj lahko neodstranjen kamen na zobeh vodi v resne težave. Vas zanima, kako odstraniti zobni kamen? Povsem preprosto – obiščite izbranega zobozdravnika, ki vam bo s posebnimi pripomočki hitro, enostavno in povsem brez bolečin odstranil to nadlogo.
Zagotovo smo se že vsi kdaj srečali z zobnim kamnom, pa veste, kaj to sploh je? Gre za mehke obloge, ki se zaradi mineralov v slini strdijo in preidejo v trde obloge. Verjeli ali ne, mehke obloge začnejo nastajati že pol ure po ščetkanju, a so našim očem nevidne. Če teh oblog v določenem času ne odstranimo, pride do mineralizacije in tako pridemo do zobnega kamna. Dejstvo je torej, da lahko z rednim ščetkanjem kolikor toliko preprečimo nastajanje zobnega kamna. Zobnega kamna nikakor ne odstranjujte sami doma. Gre namreč za zelo trdo strukturo, ki je ne boste mogli odpraviti z nobeno tekočino, nikar pa se odstranjevanja zobnega kamna ne lotite s kakšnim ostrim predmetom, saj se lahko zgodi, da poškodujete zobno sklenino ali dlesni. Odstranjevanje zobnega kamna je najbolje prepustiti izbranemu osebnemu zobozdravniku ali ustnemu higieniku, ki bosta zobe tudi spolirala. Gladkost zob je namreč še kako pomembna v boju proti zobnemu kamnu – na gladke zobe se bakterije težje prijemajo, pa še lažje jih očistimo. In kako pogosto bi morali čistiti zobni kamen? To je odvisno od mnogih dejavnikov – enim ljudem ga je treba čistiti vsake tri mesece, na splošno pa se priporoča, da se ga čisti vsaj dvakrat na leto. Zobozdravnik vam bo zobni kamen odstranil v samo enem obisku in to hitro ter povsem neboleče, zato le brez strahu.

Poskrbite za odstranitev zobnega kamna.
Odstranjevanje zobnega kamna je ena izmed pomembnih nalog zobozdravnika, saj lahko v nasprotnem primeru pride do resnih zobozdravstvenih težav. Odstranjevanje pa poteka hitro in enostavno, nikar pa tega ne poskušajte delati sami doma, saj lahko storite več škode kot koristi.